mágia pôsobí rôzne ale vždy funguje...všetko má svoj dôvod...

°° Magie Živlů °°

1. ledna 2012 v 16:58 | matas.madames |  žívly
1.Živel Vzduchu
Ovládá východní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Paralda...Barva: žlutá nebo modrá.
Rituální předměty: nůž , meč, kadidlo, sekyrka, motyka, kopí, oštěp, dýmka, měď, luk, šíp, pírko, píšťalka, pásek.Vzduch se vztahuje ke studiu, intelektu, komunikaci, hudbě a zvukům všeho druhu, ke zvyšování síly a astrálnímu cestování.
2.Živel Vody
Ovládá západní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Niksa. Voda je spojena s psychikou a intiucí. Pro své vlastnosti se vztahuje k čarování, smrti, znovuzrození, minulým životům, novému životu, dětem nebo narození dítěte, těhotenství, očišťování, tvorbě, většině čarování, novým začátkům, emocionálnímu léčení. Přeje romantické lásce.
Rituální předměty: pohár nebo číše na nápoje, kotlík, voda, víno, stříbrný prsten, prázdný roh, mísa, džbán, sklenka na víno, víno, pivo, medovina, soudek s vínem, sud, stříbro.

3.Živel Ohně
Ovládá jižní čtvrtinu kruhu. Vládne mu Džin. Barva: červená. Pro svou sílu se vztahuje k ochraně, věštění, exorcismu a zákazu, práci, sexu, energii, vůdcovství, odvaze.
Rituální předměty: ohniště, svíčka, zlatý náramek, červené a oranžové kameny, hranice, zápalky, popel, kolo, křemen a ostří tepaná v ohni.

4.Živel Země
Ovládá severní čtvrtinu kruhu. Jeho vládcem je Ghob. Země je nakloněna plodnosti, růstu, prosperitě, stabilitě, penězům, tanci, mateřské lásce, sázení a sklízení, domovu, stádům, domácím zvířatům.
Rituální předměty: pentagram, sůl, drahé kameny, náhrdelník, kámen, vyřezávané dřevo, stromová kůra, bronz, větvička, trojlístek, bylinky, ovoce a zelenina.
5.Živel Akáša (Akasha)
nebo také Duch či Éter.Je tvořen ze všech elementů a ony jsou tvořeny z něj. Éter je to, co neživým elementům vdechuje život, to, co je nositelem všeho duchovního a samo neobsahuje ani špetku materiálna. Těžko se popisuje o co se jedná, obrázek si musí každý udělat sám - pro křesťany je to jedna část duchovní trojice, ve východních naukách nehmotný, duchovní obal světa, pro hlubinnou psychologii zase kolektivní nevědomí.
°° Časová spojení °°
Vzduch - Úsvit
Oheň - Poledne
Voda - Soumrak
Země - Půlnoc

V dávné době se věřilo, že každý živel je spojen s konkrétním časem dne. Lidé byli přesvědčeni, že v časech, které "nebyly časy" ( období mezi časy ), působila velká síla. Šlo o přirozené časové body, jako je soumrak, úsvit, půlnoc, úplněk, novoluní, sezónní změny atd. Věřili, že čas se skutečně dokáže nakrátko zastavit, že se brány otevírají a božské síly pracují, a tak se ze dvou polovin stává celek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama